10. Sınıf Dershane Gruplarımız, Ankara

10. Sınıf Dershane Gruplarımız, Ankara

10.sınıf öğrencileri lise eğitimine adım atılan süreçte 9. sınıfta atılan temelin üzerine inşa edilen bir sınıftır. 9. sınıfın geride kaldığı süreçte öğrenciler titizlikle ile sınav sürecine hazırlanmaları gerekmektedir. Odtü Mezunları Dershanesi 10. Sınıf öğrencileri için hazırladıkları programlarla öğrencilerin etkin ve verimli ders çalışma alışkanlığı kazandırmaktadır.

10.sınıflara yönelik program 2 Temmuz itibariyle yaz okulu programıyla başlamaktadır. Bu tarihten itibaren 200 ders saati boyunca öğrencilerin geçmiş yıllara ait eksiklikleri tamamlanmaktadır. 150 saatlik matematik yaz kampı uygulamasıyla öğrencilerin matematiğe ait konu eksiği tamamlanıyor.

Asıl derslere 8 eylülden son sınava kadar haftaiçi iki gün 3’er saat cumartesi Pazar 6’şar saat olmak üzere haftalık 18 saat ders verilir. Öğrenci ihtiyacına, deneme sonucuna ve öğretmen yönlendirmesine bağlı olarak öğrencilere sınırsız birebir etüt imkanı sağlanmaktadır. Öğrencilere hergün bir saat soru çözüm saati uygulanmaktadır. 100 saatlik öğretmenlerin gerekli gördüğü konularda toplu etüt verilmektedir. Toplamda 1064 ders saati ve sınırsız etüt imkanı sunulmaktadır.  Ygs lys toplamda 24 deneme sınavı yapılmaktadır.

Her öğrenci için bir eğitim koçu atanarak tüm eğitim faaliyetleri ayrıntılı olarak planlanır, takip edilir ve veli bilgilendirmesi gerçekleştirilir. Öğrenci ihtiyacına göre rehberlik seansları, zamanı doğru kullanma stresle başa çıkma ve motivasyon artırma seminerleri düzenlenir. Meslek seçimi okul tercihi konusunda öğrencilere rehberlik sağlanmaktadır. Veli toplantıları, anne baba eğitimi, üniversite ziyaretleri, spor aktiviteleri ve çeşitli sosyal etkinliklerle öğrenci motivasyonu sağlanmaktadır. Kayıtlı olan öğrencilerin ders içi ve ders dışında dershane kurallarına uyması gerekmektedir. Verilen ev ödevleri, görev ve sorumluluklar eksiksiz yerine getirilmelidir.

Öğrencilere sınav sistemine uygun hazırlanmış güncel her ders için konu anlatımlı kitaplar verilmektedir. Her ders için ayrı hazırlanmış soru bankaları, çalışma kitapları, ihtiyaca göre ek yayın kaynakları verilmektedir. Konu kavrama, geliştirme, değerlendirme konu testleri dağıtılmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrencilerin hızlı, güvenli, sağlam adımlarla başarıya ulaşmaları hedeflenmektedir. Uygulanan eğitim programı kapsamında hızlı konu işleyişi sayesinde daha çok test ve soru çözümüne ağırlık verilerek düzenli tekrarlarla başarıya adım adım ilerlenmektedir. Ödev gözetimi, kordineli şekilde ders anlatımı ve test çözümleriyle öğrenci sınava en iyi şekilde hazırlanmış olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 11. Sınıf Dershane Grupları, Ankara başlıklı makalemizde 11. sınıf dershane, 11.sınıf dershane fiyatları ve ankara 11. sınıf dershane hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir