11. Sınıf Dershane Grupları, Ankara

11. Sınıf Dershane Grupları

11.sınıf öğrencilerin gelecek yılları için önemli bir dönüm noktasıdır. Önümüzdeki yıl girecek oldukları sınavda kazanma veya kaybetme noktasında kritek bir yerdedirler. Çünkü geçmiş yıllardaki konu eksiklikleri tamamlama ve kısa sürede birikimlerini yoğunlaştırarak ilerlemeleri gerekmektedir. İyi bir üniversite hedefi olan tüm öğrenciler disiplinli çalışmak gerektiği bilincindedir. Odtü Mezunları Dersanesi olarak bu bilinçle hareket ederek öğrencilere koçluk hizmeti ve yüksek motivasyonlu eğitim sağlamaktadır.

Odtü Mezunları dersanesi 11.sınıfa başlayacak öğrencileri 10.sınıf bitiminde yaz kampına almaktadır. 4 ila 6 hafta arasında süren programda öğrencilerin geçmiş yıllara ait eksiklikleri tamamlanmaktadır. Fizik kimya matematik gibi dersler yazın pekiştirilir. Alanında uzman eğitimcilerin gözetiminde derslerini sürdüren öğrenciler sorularına anında yanıt bulabilmektedir. 11.sınıflara yönelik program 2 Temmuz itibariyle  yaz okulu programıyla başlamaktadır. Bu tarihten itibaren 200 ders saati boyunca öğrencilerin geçmiş yıllara ait eksiklikleri tamamlanmaktadır. 150 saatlik matematik yaz kampı uygulamasıyla öğrencilerin matematiğe ait konu eksiği tamamlanıyor.

Asıl derslere 8 eylülden son sınava kadar haftaiçi iki gün 3’er saat cumartesi Pazar 6’şar saat olmak üzere haftalık 18 saat ders verilir.toplamda 1064 ders saati ve sınırsız etüt imkanı sağlanır. Öğrenci ihtiyacına, deneme sonucuna ve öğretmen yönlendirmesine bağlı olarak öğrencilere sınırsız birebir etüt imkanı sağlanmaktadır. Öğrencilere hergün bir saat soru çözüm saati uygulanmaktadır. 100 saatlik öğretmenlerin gerekli gördüğü konularda toplu etüt verilmektedir. Ygs lys toplamda 24 deneme sınavı yapılmaktadır.

Her öğrenci için bir eğitim koçu atanarak tüm eğitim faaliyetleri ayrıntılı olarak planlanır, takip edilir ve veli bilgilendirmesi gerçekleştirilir. Öğrenci ihtiyacına göre rehberlik seansları, zamanı doğru kullanma stresle başa çıkma ve motivasyon artırma seminerleri düzenlenir. Meslek seçimi okul tercihi konusunda öğrencilere rehberlik sağlanmaktadır. Veli toplantıları, anne baba eğitimi, üniversite ziyaretleri, spor aktiviteleri ve çeşitli sosyal etkinliklerle öğrenci motivasyonu sağlanmaktadır. Kayıtlı olan öğrencilerin ders içi ve ders dışında dersane kurallarına uyması gerekmektedir. Verilen ev ödevleri, görev ve sorumluluklar eksiksiz yerine getirilmelidir.

Öğrencilere sınav sistemine uygun hazırlanmış güncel her ders için konu anlatımlı kitaplar verilmektedir. Her ders için ayrı hazırlanmış soru bankaları, çalışma kitapları, ihtiyaca göre ek yayın kaynakları verilmektedir. Konu kavrama, geliştirme, değerlendirme konu testleri dağıtılmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrencilerin hızlı, güvenli,sağlam adımlarla başarıya ulaşmaları hedeflenmektedir. Uygulanan eğitim programı kapsamında hızlı konu işleyişi sayesinde daha çok test ve soru çözümüne ağırlık verilerek düzenli tekrarlarla başarıya adım adım ilerlenmektedir. Ödev gözetimi, kordineli şekilde ders anlatımı ve test çözümleriyle öğrenci sınava en iyi şekilde hazırlanmış olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 12. Sınıf Dershane Gruplarımız, Ankara başlıklı makalemizde 12. sınıf, 12. sınıf dershane ve 12. sınıf dershane fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir