12. Sınıf Dershane Gruplarımız, Ankara

12. Sınıf Dershane Gruplarımız, Ankara

12. sınıf öğrencilerin girdiği sınav yolculuğundaki son ve önemli bir süreçtir. Öğrenciler bu dönemde hem mezuniyete yaklaşmanın heyecanını hemde yaklaşan sınavın stresini birlikte yaşarlar. Odtü Mezunları Dersanesi bu süreçte öğrencilere keyfli ve prosfesyonel bir eğitim hizmeti sunarak başarıya ulaşmalarını sağlar. 12.sınıflara yönelik program 2 Temmuz itibariyle yaz okulu programıyla başlamaktadır. Bu tarihten itibaren 200 ders saati boyunca öğrencilerin geçmiş yıllara ait eksiklikleri tamamlanmaktadır. 150 saatlik matematik yaz kampı uygulamasıyla öğrencilerin matematiğe ait konu eksiği tamamlanıyor. Normal ders dönemi 17 eylül itibariyle başlayıp sınava gününe kadar dersler haftaiçi 5 tam gün 9.00-17.00 saatleri itibariyle sürmektedir. Yıl boyunca 1064 saat ders ve sınırsız etüt sağlanmaktadır.

Öğrenci ihtiyacına, deneme sonucuna ve öğretmen yönlendirmesine bağlı olarak öğrencilere sınırsız birebir etüt imkanı sağlanmaktadır. Öğrencilere hergün bir saat soru çözüm saati uygulanmaktadır. 100 saatlik öğretmenlerin gerekli gördüğü konularda toplu etüt verilmektedir. 32 adet ygs 40 adet lys deneme sınavı yapılmaktadır.

Her öğrenci için bir eğitim koçu atanarak tüm eğitim faaliyetleri ayrıntılı olarak planlanır, takip edilir ve veli bilgilendirmesi gerçekleştirilir. Öğrenci ihtiyacına göre rehberlik seansları, zamanı doğru kullanma stresle başa çıkma ve motivasyon artırma seminerleri düzenlenir. Meslek seçimi okul tercihi konusunda öğrencilere rehberlik sağlanmaktadır. Veli toplantıları, anne baba eğitimi, üniversite ziyaretleri, spor aktiviteleri ve çeşitli sosyal etkinliklerle öğrenci motivasyonu sağlanmaktadır. Kayıtlı olan öğrencilerin ders içi ve ders dışında dersane kurallarına uyması gerekmektedir. Verilen ev ödevleri, görev ve sorumluluklar eksiksiz yerine getirilmelidir.

Öğrencilere sınav sistemine uygun hazırlanmış güncel her ders için konu anlatımlı kitaplar verilmektedir. Her ders için ayrı hazırlanmış soru bankaları, çalışma kitapları, ihtiyaca göre ek yayın kaynakları verilmektedir. Konu kavrama, geliştirme, değerlendirme konu testleri dağıtılmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrencilerin hızlı, güvenli,sağlam adımlarla başarıya ulaşmaları hedeflenmektedir. Uygulanan eğitim programı kapsamında hızlı konu işleyişi sayesinde daha çok test ve soru çözümüne ağırlık verilerek düzenli tekrarlarla başarıya adım adım ilerlenmektedir. Ödev gözetimi, kordineli şekilde ders anlatımı ve test çözümleriyle öğrenci sınava en iyi şekilde hazırlanmış olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mezun Dershanesi başlıklı makalemizde ankara mezun dershane, ankara mezun dershanesi ve mezun dershane ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir