ANKARA BUTİK DERSHANELER

Ankara pek çok özel ve devlet kurumunun bulunduğu büyük bir kent. Pek çok öğrenci potansiyeline sahiptir. Ülke içinden ve dışından pek çok bürokrat, elçi, öğretim görevli Ankara’da yaşamaktadır. Ankara butik dershaneler Ankara’da pek çok okul var. İnsanlar çocuklarına okula verirken, okulun verdiği eğitime, öğretmen kadrosuna, idari personeline, dershanenin öğrencilere sağladığı imkanlara, dershanenin yayınlarına, fiyatına dikkat ederler. Bazen insanlar piyasada adı çok duyulan kurumları tercih ederler. Ancak beklentilere boşa çıkmaktadır. Adını duyuran, reklamlarını yapan eski kurumların bir çoğunun pek çok öğrencisi vardır. Öğrenci sayısı arttığı için bütün öğrencilerle ilgilenmek, öğrencilerin tümüne rehberlik vermek mümkün olmamaktadır.

Ankara butik dershaneler olarak az sayıda öğrenci kaydederek küçük 12 kişilik gruplarla samimi bir ders imkanı sağlıyoruz. Ankara butik dershanelerin sayısı çok azdır. Dershaneler genelde büyük ve kalabalık sınıflarda eğitim vermektedirler. Kalabalık sınıfların pek çok dezavantajı vardır. Dershaneler, özel okulları ve etüt merkezlerini okullardan ayıran farklar olmalıdır. Pek çok okul çok kalabalıktır. Binlerce öğrencileri ve kalabalık sınıfları vardır. Buralarda öğrenci öğretmen arasındaki bilgi paylaşımı zorlaşmaktadır. Öğrencilerin birçoğu kendini ifade imkanı bulamamaktadır. Öğretmenin sorduğu soruyla ilgili tüm öğrencilere konuşma fırsatı vermesi çok zordur. Bu sebeple birkaç öğrenciye söz hakkı verildikten sonra soru değiştirilmektedir. Çoğu öğrenci ve veli bu durumdan muzdariptir. Bu sebeple özel okulları tercih etmektedirler.

Ankara butik dershaneler ilköğretimden, ortaöğretime, liseye, üniversite hazırlık kurslarına kadar pek çok alanda eğitim vermektedir. Kurum olarak lise öğrencileri için temel lise olarak eğitim veriyoruz. İlkokul, ortaokul ve mezunlar için ayrı gruplarımız mevcuttur. İstedikleri derslerden ek ders, etüt olabiliyorlar. Öğrencileri gruplara almadan önce onları düzey belirleme sınavına alıyoruz. Bu sayede öğrencinin durumu hakkında bilgimiz oluyor. Her öğrenci kendi seviyesine uygun öğrencilerle aynı gruplarda yer alıyor. Her öğrenci için ayrı ayrı takip sistemleri oluşturuluyor. Ders programları hazırlanıyor. Öğrencileri dershaneye başladıkları ilk andan itibaren tüm bilgileri kayıt altına alınıyor. Sistem üzerinden takip edilerek öğrencinin eğitimiyle ilgili ne ler geliştirilebileceğiyle ilgili dönütler alınıyor. Odtülüler Dershanesi olarak öğrencilerimiz bizim her şeyimizdir.

Bir önceki yazımız olan Ankara MİS Dershaneleri başlıklı makalemizde ankara mis dershaneleri ve ankara mis dershanesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir