Ankara Ygs Lys Dershaneleri

Ankara ygs lys dershaneleri sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilere ygs lys sürecinde yardımcı olmaktadır. 2016 yılında özel öğretim kurumları yönetmeliğine göre faaliyete geçmiş dolayısıyla dershanecilik düşüncesinden ziyade masa başı eğitim sistemini ve birebir öğrenme metodunu benimseyerek eğitimde sağlam ve yeni temeller atmayı başarmıştır. Kalıcı ve tam öğrenmeyi hedefleyen öğrenciler dershanelerimizi tercih etmektedir. ÖSYM adayların sınava giriş aşamasında belirleyiciliğini ortaya çıkarmak amacıyla birçok sınav yapmıştır. Bu sınav sistemi YGS ( Yüksek Öğretime Giriş Sınavı) ve LYS ( Lisans Yerleştirme Sınavı) olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. YGS’ye liseye bitiren herkes girebilir. Aday üniversite tercihini bu sınavdan sonra yapmak isterse açıköğretim, yüksek öğretim kurumlarına girebilir. 4 yıllık üniversite için sınavın ikinci aşaması olan LYS’ye girmek gerekmektedir.

Ankara ygs dershaneleri olarak adayların ilk giriş sınavları olan YGS’de yüksek bir puan almalarını hedeflemektedir. YGS’de adaylara 40 Türkçe, 40 Sosyal Bilgiler, 40 Matematik, 40 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 160 soru sorulmakta ve 170 dakika süre verilmektedir. 2018 YGS başvuruları 3-17 Ocak 2018 tarihinde yapılacaktır.

Ankara lys dershaneleri dört yıllık üniversite hedefleyen öğrencilerin tercih ettikleri kurumlar arasındadır. Ygs’de barajı geçen ve bir sonraki sınava girmeye hak kazanan adaylar öğrenim gördükleri alanlara göre girecekleri sınavları belirlemektedir. LYS, YGS’den farklı olarak beş aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar şu şekildedir:

  1. Matematik- Geometri ( LYS-1)
  2. Fen Bilimleri ( Fizik, Kimya, Biyoloji Sınavı) ( LYS-2)
  3. Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya1 Sınavı ( LYS-3)
  4. Sosyal Bilimler ( Coğrafya2, Felsefe, Tarih Sınavı) ( LYS-4)
  5. Yabancı Dil Sınavı ( LYS-5)

MF ( sayısal) öğrencileri LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına, TM ( eşit ağırlık) öğrencileri LYS-1 ve LYS-3 sınavlarına, TS ( sözel) öğrencileri LYS-3 ve LYS-4 sınavlarına, YD ( dil) öğrencileri LYS-5 sınavına girmektedir. Ancak, öğrenci alanı olmayan sınavlara da ücret ödemesi yaptığı takdirde o sınavlara da girebilmektedir. Öğrenciler bazen lisedeki bölümleri dışında bir bölümde de üniversite hayatlarına devam etmek istemektedirler. ÖSYM alan dışı tercihlerde katsayı farkını kaldırarak bu konuda kolaylık sağlamıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Özel Ders, Ankara başlıklı makalemizde ankara özel ders, özel ders ve özel ders ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir