Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu

Doğru ve kaliteli bir gelecek için iyi bir eğitim olmak gerekmektedir. Bunun içinde kaliteli bir kurumda iyi bir eğitim almak gerekmektedir. Doğru, sistematik ve öğrenme odaklı bir çalışmayla bu başarılabilir. Sınava hazırlık aşamasında olan gençlerin hayatlarının zor bir aşamasındalar. Kendilerini henüz tam olarak tanıyamadıkları bu dönemde gelecekleriyle ilgili karar vermeye çalışıyorlar. Hazırlandıkları sınavın tüm geleceklerini belirleyeceğini düşünerek iç ve dış baskı yaşıyorlar.  Odtülüler Dershanesi olarak öğrencilerin bu süreçte yaşadıkları dış ve iç faktörlerden kaynaklı konsantrasyon güçlüğü problemlerini çözmeye çalışıyoruz. Gençlerin hayatta hangi noktada olmak istediklerini belirlerken nasıl mutlu olacaklarını iyi tespit etmek gerekir. Hayatlarının  belki de en iyi sınavına hazırlanırken edinmeleri gereken teknik bilgilerin yanı sıra kişisel özelliklerini bilmeye ve kendilerini keşfetmeye ihtiyaçları var. Eğitim koçluğunda öğrencilerin bu konuda yaşadıkları boşluğu tamamlamayı hedefliyoruz.

Odtülüler Dershanesi olarak eğitim koçluğu sayesinde öğrencinin kendisiyle ilgili farkındalık geliştirmesini sağlıyoruz. Öğrencinin kendini eksi ve artılarıyla tanımasını yardımcı oluyoruz. Kişisel özellikleri ve kendini daha iyi tanıyan öğrenci seçeceği okul konusunda daha bilinçli hale gelir. Kendine en uygun yaşamında mutlu olacağı mesleği seçerek ilerde yaşayacağı kötü durumların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Özgüveni artan öğrenci daha başarılı olur. Kendi içinde öz disiplin geliştirerek sorumluluklarının farkında olarak önceliklerini belirleyerek ertelemeyi bırakır. Etkili adım atmaya hemen başlar ve sürekli öğrenerek performansını artırır. Kaynaklarını daha etkili kullanmaya başlar. Eski alışkanlıklarını bırakarak yepyeni alışkanlıklar kazanır.

Eğitim koçluğu ile Odtülüler Dershanesi olarak ezberlemeyi değil bilgiyi kalıcı olarak aşılayarak çalışma alışkanlıklarına yeni bir ivme kazanır. Kurumumuz tarafından gerçekleştirilen programlar neticesinde öğrenciler ders çalışma yöntemlerini öğrenir. Ders çalışma alışkanlığı olmayan öğrenciler için günde 6-7 saat çalışma alışkanlığı kazandırılıyor. Verdiğimiz hizmet sayesinde öğrenciler sadece kurum merkezinde değil evlerindeki çalışma odalarında da çalışmalarını aralıksız sürdürebilirler. Böylece öğrenciler çalışma ve zaman uyumunu en üst seviyede tutarlar. Eğitimde kalite ve mükemmeliyeti esas alan Odtülüler Dershanesi öğrencilere çalışma odası düzeni, düzenli çalışma alışkanlığı ve yalnız çalışmada yüksek performans sağlama becerileri kazandırır. Kurumumuz araştıran, sorgulayan, donanım sahibi, milli ve evrensel değerlerin bilincinde bireyler yetiştirmektedir.

Bir önceki yazımız olan 12. Sınıf Dershane Gruplarımız, Ankara başlıklı makalemizde 12. sınıf, 12. sınıf dershane ve 12. sınıf dershane fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir