Eğitim Sistemimiz

Eğitim Sistemimiz

Odtülüler Dershanesi olarak öğrencilere etkili ve kaliteli eğitim verme amacıyla 6-12 kişilik özel sınıflarda eğitim verilmektedir. Tam ve etkili öğrenme modelimizle öğrencilere tüm konularda eksiksiz öğretim hizmeti sağlamaktayız. Öğrencilerimize birbirlerine yakın seviye sınıfları oluşturularak homojen bir ortam sağlanmaktadır. Homojen sınıf ortamlarında ilgi  alanları, öğrenme hızları, bilgi birikimleri birbirine yakın öğrenciler bir araya gelerek hızlı ve etkili bir eğitim hizmeti sağlanmaktadır. Tam ve etkili eğitim sistemiyle öğrencilere tüm konular eksiksiz bir şekilde anlatılmaktadır. Bir konu öğrenilmeden diğer konuya geçilmemektedir.

Her sınıf için bir danışman öğretmen belirlenerek sınıftaki tüm öğrencilerin çalışmaları yakından takip edilmektedir. Öğrenci çalışmaları yakından takip edilerek rehberlik servisi ile iletişim halinde kalınarak veliler ile sürekli iletişim halinde olunmaktadır. Danışman öğretmen öğrencinin sadece kendi dersindeki performansını değil diğer derslerdeki durumunu da takip etmektedir.  Veliler öğrencileri hakkında danışman öğretmenle diledikleri gibi irtibat kurabilmekte ve bilgi alışverişinde bulunmaktadır.

Odtülüler Dershanesi yaz tatilinde de öğrencilere yaz okulu vererek eğitimde sürekliliği sağlamaktadır. Bitirdikleri sınıfın konularını pekiştirerek  bol soru çözümleri yapılmaktadır. Bu sayede geri kalan öğretim yılına dair konu eksiklikleri kalmamakta yeni eğitim yılına en iyi şekilde hazırlanma amaçlanmaktadır. Yeni eğitim öğretim yılı için ön hazırlık yapılarak eğitimde verimlilik sağlanmaktadır. Dönem içerisinde yoğun ders programıyla dersler erken bitirilmekte ve bol soru, denemelerle tekrar yapılmakta konular pekiştirilmektedir.

Odtülüler Dershanesi olarak eğitim sürecinde öğrencilerin motivasyonunun eğitim öğretim sürecinde etkisinin farkındayız. Bu sebeple öğrenci motivasyonunu artırıcı sosyal etkinlikler ve programlar  düzenlenmektedir. Rehberlik saatleri ve seminer programları düzenlenmektedir. Etkinliklerle öğrencilerin motivasyonu artırılarak stres seviyeleri en aza düşürülür ve öğrencilere ben başarabilirim güveni verilmiş olunur.

Eğitim sistemimizin aksamaması adına disiplin kurallarına uyulmasına özen gösterilmektedir. Derse geç kalan öğrenci derse alınmaz ve kütüphanede ders çalışır. Ödevini yapmayan öğrenci ders bitiminde ödevlerini bitirmeden evine gönderilmez. Derse geç kalma ve ödev yapmamayı alışkanlık haline getiren öğrencilerine 1-2 hafta etüt dersleri alamaz. Her öğrenciye disiplin kurallarıyla ilgili sözleşme imzalattırılır. Bu sayede eğitimin aksamaması ve diğer öğrencilerinde zarar görmemesi açısından dikkat edilmeye çalışılır. Amacımız eğitimde kalite ve verimi artırmaktır.

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Dershane Gruplarımız, Ankara başlıklı makalemizde 6. sınıf dershane, 6. sınıf dershane fiyatları ve 6. sınıf dershaneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir